Ruduo – moliūgų karaliavimo metas. Iš šios rudens gėrybės yra gaminama duona, pyragai, sausainiai, sriubos, risotto, džemai, saldainiai, blynai, ir šis sąrašas dar galėtų tęstis ir tęstis. O kaip skamba miltai iš moliūgų? Sakysite, neįmanoma?
Miltai yra gaminami iš grikių, avinžirnių, lęšių, sojos, kokosų, migdolų, ryžių – na iš ko tik jų negamina, tačiau miltai iš moliūgo? Taip, skamba neįtikėtinai, tačiau mūsų kolega ir bendramintis Sous šefas Nerijus pasidalino su mumis moliūgų miltų receptu, o mes skubame juo pasidalinti su jumis!
Gaminimo eiga:
- Supjaustyti moliūgą dalimis, išskobti vidurius ir nuskusti odelę;
- Nuluptą odelę susmulkinti;
- Iškloti dvi kepimo skardas sviestiniu popieriumi;
- Skardose kuo plačiau (kad geriau vyktų džiovinimas) išdėlioti moliūgo odeles ir moliūgo “vidurius” ir kepti 3 val. iki 85C įkaitintoje orkaitėje;
- Po kepimo per naktį palikti kambario temperatūroje, kad išgaruotų likusi drėgmė;
- Kitą dieną kavamalės arba kokteilinės pagalba sumalti moliūgą, odeles bei sėklas (jei drėgmė nėra pilnai išgaravusi, įdėti šiek tiek paprastų miltų, tai padės sumalti visą turinį).
Štai ir moliūgų miltai paruošti!
Iš vieno vidutinio moliūgo galima pasigaminti 200-250 g. miltų. Galite įprastus kvietinius ar ruginius miltus drąsiai keisti šiais gaminant duoną, blynus, pyragus, sausainius, bandeles, vaflius ar kitus kepinius. Jeigu trūksta glitumo, visuomet galima maišyti su įprastais, jūsų naudojamais miltais.
Iš ekologiškų moliūgų pagaminti miltai yra turtingas mineralų šaltinis, tokių kaip varis, kalcis, kalis, fosforas ir magnis bei turi maistinių medžiagų, būtinų gerai širdies veiklai palaikyti ir raumenims atstatyti. Taip pat, tai kalio, mineralų ir beta karotino šaltinis. Dargi moliūgų miltuose yra vitamino A ir vitamino C.
Kaip ir aiškus artimiausio savaitgalio uždavinys, tiesa? Ir moliūgo išmesti nereikės, jei jau nesugalvojate, ką iš jo gaminti, ir maistingų bei ekologiškų miltų turėsite!