Revoliucija moterų kasdienybėje arba “pakilnokime taureles”

„HelloCup“, „LillyCup“, „OrganiCup“ ir daug kitų pavadinimų, po kuriais slypi šiek tiek daugiau negu menstruacijos, nauja mada ar ekologija. Taurelė – moterų emancipacijos revoliucijos liudininkė. Pirmoji menstruacinė taurelė buvo patentuota dar 1937-aisiais Amerikoje. Anuomet kalbos apie menstruacijų ciklą, moterų higieną ir kraujuojančias vaginas buvo už viešo diskurso ribų. O ir idėja, jog moteriai vertėtų įsidėti kažkokį svetimkūnį į savo kūno vidų, buvo švelniai tariant egzotiška. Dėl šių priežasčių kurti ir plėtoti reklamą menstruacinių taurelių tema buvo tikras iššūkis.

Tai lėmė, jog taurelėms įsitvirtinti moteriškų higienos prekių rinkoje ir moterų vaginose prireikė beveik šimtmečio. Paklausą, kaip svarbi moters grožio priemonė, menstruacinė taurelė įgijo vos prieš keletą metų. Google paieškoje raktinių žodžių “menstruacinė taurelė” paieška nuo 2014-ųjų iki 2018-ųjų metų išaugo 3 kartus. BBC tokią tendenciją aiškina dėmesio, skiriamo ekologijai ir tvariam gyvenimo būdui, suintensyvėjimu.

Vidutiniškai moteris per savo gyvenimą turi 400 mėnesinių. Šį skaičių padauginus iš menstruacijų ciklo dienų ir kartų, kiek per dieną keičiamas higieninis įklotas ar tamponas, sužinotume, kiek viso to tenka nupirkti per gyvenimą. Higieniniai įklotai ir tamponai nėra savaime suyrantys, nes gaminami naudojant naftos chemijos produktus. Prasminga anksčiau gautą skaičių yra padauginti ir iš vieno vieneto higienos priemonės kainos. Šiuo požiūriu taurelė yra ne tik draugiška aplinkai, bet ir piniginei.

Taureles išbandžiusios vienbalsiai sutaria, jog ši priemonė keičia požiūrį į savo kūną, mėnesines ir netgi… mąstymą!? Naudojant taurelę menstruacijų metu nutyla tokios mintys kaip, – prabėgo, smirdžiu, sėdžiu kraujo klane, jaučiuosi prastai, reikėtų pasikeisti. Nuogąstavimus nutildo komfortas. Nors taurelė nėra harmoninis produktas, daugelis moterų sako, jog taurelės naudojimas kur kas palengvino mėnesinių skausmus. Dalis menstruacinių taurelių naudotojų teigia, jog visai pamiršta apie mėnesines, nes jaučiasi labai patogiai.

Svarbu žinoti:

  • Taurelės dažniausiai gaminamos iš medicininio silikono ar TPE plastiko;
  • Yra keliasdešimt jų lankstymo ir įsidėjimo būdų;
  • Taurelę rekomenduojama pasikeisti kas 12 valandų, o ciklo pradžioje ir pabaigoje apvirti, kad būtų panaikintos bakterijos;
  • Taurelė išsiima vertikaliai, o visas jos turinys lieka joje, belieka išpilti;
  • Dezinfekcijai galima naudoti vandenį arba specialų purškiklį;
  • Taurelė tarnauja iki dešimties metų;
  • Ir dar daug kitų įdomybių!..

Taurelės priežiūra yra tokia pat paprasta kaip akinių, megztuko ar batų – nieko įmantraus. Taurelė suteikia pasitikėjimo savimi ir laisvumo pojūtį. O tai, kad jos naudojimas yra dar ir draugiškas aplinkai, leidžia jaustis planetos sergėtoja-superheroje. Nepaisant to, kad kai kurioms moterims, kurių gimdos kaklelis yra žemas, reikėtų paieškoti specifinių taurelių, visais kitais požiūriais jos yra universalios ir praktiškos.

Lietuvoje taurelių vajus įsibėgėja. Jas galima įsigyti iš tvarių ir ekologiškų prekių distributorių bei vaistinėse (konkrečius  pardavėjus galite rasti mūsų žalių iniciatyvų bibliotekoje tvarusbiciuliai.lt verslo skiltyje). Taureles taip pat platina ir nebegeda.lt – švietimo apie seksą, kūną ir santykius iniciatyva. Esminis taurelės naudojimo barjeras – psichologinis. Taurelei reikia nusiteikti ir išmesti iš galvos senus įsitikinimus, nusistatymus. Viešas kalbėjimas apie mėnesines, menstruacines taureles ir panašiai – geriausi įrodymai, kaip pasikeitė visuomenės požiūris į natūralius moters kūno procesus. Jiems skiriamas dėmesys, atvirumas ir pagarba – liudija LAISVĘ. Pakelkime taurelę už dar vieną emancipacijos ženklą modernioje visuomenėje.

Žalios bendruomenės tinklaraštis atviras visiems, tad jeigu ir Tu nori pasidalinti žaliu turiniu – parašyk mums laiškelį ir padėk sukurti tvarios informacijos lobyną!

DALINTIS: