Stiklinės pakuotės: naudingi resursai buityje

Visada grožėdavausi virtuvių nuotraukomis, kuriose viskas tvarkingai sudėta į stiklinius indelius. Nors dar esu procese kuriant savo išsvajotą virtuvę, tačiau per kelis pastaruosius metus įsitikinau, kad nebūtina tų gražiųjų stiklinių indelių pirkti. Stiklainius, kuriuos gauname pirkdami maisto produktus, pavyzdžiui, pomidorų padažą ar riešutų sviestą, galima pritaikyti buityje, tad šiame tekste – keli mano atradimai.

Pomidorų padažo pakuotė – puikus „nemokamas“ 1l talpos indas maisto produktams

Didžiuosiuose stiklainiuose patogu laikyti kruopas, riešutus, džiovintus vaisius, prieskonius. Stiklinių indų naudojimas aktualus ne tik dėl patogumo bei estetikos – sandarūs indai svarbūs apsaugant produktus nuo kenkėjų. Ar žinojote, kad maistinės kandys gali pragraužti plastikines pakuotes?! Išgirdusi šį faktą visus iki tol nesupakuotus produktus perpyliau į sandarius stiklainiukus! Beje, kartais kenkėjus nieko neįtardami atsinešame iš parduotuvės, tad skaidrios pakuotės naudingos ir produktų stebėjimui.

Kadangi arbatų pakeliuose neperkame, stiklainiuose laikome ir arbatą. Ne kartą arbatą pirkau „Skonis ir kvapas“ parduotuvėje – darbuotojai visuomet noriai arbatą parduodavo mano stikliniame indelyje.

Žemės riešutų sviestą dažnai perku mažesniuose stikliniuose indeliuose, kurie vėliau labai pasitarnauja buityje. Pavyzdžiui, juose labai patogu laikyti citrinos ar apelsino likutį, kuris lieka pasidarius gaivųjį gėrimą. Stiklainiuką su citrina/apelsinu laikau šaldytuve – uždarytame indelyje vaisiai nedžiūna, neskleidžia rūgštaus kvapo.

Taip pat labai pasiteisino ir stiklainiukų panaudojimas prapjautiems svogūnams laikyti. Kaip ir anksčiau minėtu citrinų/apelsinų atveju, stiklinės taros pritaikymas padeda išvengti specifinio kvapo šaldytuve bei ilgiau išlaikyti svogūno likutį geros būklės – tai ypač aktualu kai patiekalo gamybai viso svogūno nepanaudoju.

Mažus stiklainiukus taip pat patogu naudoti ir užkandžiams – juos naudoju varškei ar riešutams įsidėti.

Stikliniai indai naudingi ne tik virtuvėje – juos galima naudoti ir perkant higienos priemones. Tam tinka mineralinio buteliukai bei maisto produktų stiklainiai. Zero waste tipo parduotuvėse šampūnus, dušo želė ar kt. galite įsigyti savo taroje, tad vonios kambaryje visuomet patogu turėti 1-2 švarių stiklainių atsargas higienos priemonių papildymui.

Nors stiklinės taros pritaikymas namuose platus, tačiau akivaizdu, jog ilgainiui stiklainių susikaupti gali itin daug. Jei perkate daug maisto produktų stiklinėse pakuotėse, tačiau patiems turimų stiklainių jau užtenka – neskubėkite išmesti (žinoma, rūšiuojant). Nors stiklas yra perdirbamas neribotą kiekį kartų, tačau jo perdirbimas gana brangus procesas, tad prieš išmetant pasidomėkite, ar stiklainių niekam tikrai nereikia. Iš patirties žinau, kad stiklainius labai naudoja bitininkai (kartais mainais į stiklainius net suteikia nuolaidą medui), taip pat stiklainus priima DĖK‘ui stotelės – 0,5 l stiklainius perduoda „Maisto bankui“, o 0,7 l stiklainius gali pasiimti kitos organizacijos arba gyventojai. Nešvaistykime stiklo resursų – prikelkime turimus stiklainius antram gyvenimui! 🙂

Perteklinius stiklainius vežkite į DĖK‘ui stoteles. Atliekų kultūros Facebook vaizdinė medžiaga

P.S. Jei stiklainių panaudojimo būdų buityje atradote ir daugiau – pasidalinkite komentaruose!

___

Žalios bendruomenės tinklaraštis atviras visiems, tad jeigu ir Tu nori pasidalinti žaliu turiniu – parašyk mums laiškelį ir padėk sukurti tvarios informacijos lobyną!

DALINTIS: